Financial Times-elemzés: Mi van, ha Oroszország nyer?
A brit lap szerzője végigveszi azokat a következményeket, melyek arra az eshetőségre vonatkoznak, ha a Nyugat átengedné Putyinnak Ukrajnát.
A brit lap szerzője végigveszi azokat a következményeket, melyek arra az eshetőségre vonatkoznak, ha a Nyugat átengedné Putyinnak Ukrajnát.
Bár tíz évvel a Majdan jelképezte forradalom és az orosz agresszió első hulláma után Ukrajna még nem érett az EU-tagságra, de elindult az euroatlanti integráció irányába, míg Oroszország egyre mélyebbre süllyed az önkényuralom mocsarába.
A nyugati szövetségesek Oroszország náluk befagyasztott vagyonából akarják újjáépíteni a szétdúlt Ukrajnát. Nincs rá egyszerű megoldás, a pénz legnagyobb részét csak akkor lehetne elkobozni, ha abba Moszkva is beleegyezne. Brüsszel most bedobott egy tervet, annak köszönhetően már majdnem meg is van az újjáépítéshez szükséges pénz majdnem századrésze, csak épp hozzányúlni nem lehet.
Geopolitikailag ismét kettészakadt a világ, a helyzet egyértelmű, látható, kik állnak a két oldalon, írja a neves francia filozófus a Süddeutsche Zeitungban.
Csütörtökön érkezett még 1,5 milliárd euró.
A történész azért posztolt, mert Orbán szerint csak akkor háború a háború, ha van hadüzenet is.
Orbán Viktor mindent megtorpedóz, amire szükség lenne az ukrajnai polgárok életének megóvásához – mondta a HVG-nek Mihajlo Podoljak, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök tanácsadója, aki szerint amíg nem változik meg a magyar kormány álláspontja, nem lesz hivatalos találkozó a két politikus között. De mi értelme volt a gyors találkozónak Buenos Airesben?
750 km hatótávolsággal küldi harcba Ukrajna saját fejlesztésű, AQ 400 Scythe nevű egyszer használatos drónjait.
Ukrán sajtóértesülések szerint hat benzinkutat is üzemeltet Bubka cége a megszállt donyecki régióban.
„Ukrajna honvédő háborúja a liberális világrend és az autokrácia küzdelme is. Ezt jól tükrözi a háborúban lévő két ország mögött álló támogatói kör." Vélemény.
Az ukrán elnök szerint egy személyes találkozón lehetne rendezni a legfontosabb kérdéseket Ukrajna és Magyarország között.
A kémhálózat lebukott tagjai közül többen húsz év körüli fiatalok, van közöttük egy egyetemista lány és egy jégkorongozó is. A pénzt a hálózat tagjai kriptovaluta-átutalások formájában kapták meg.
Mindezt a francia cég egy dubaji fedővállalkozáson keresztül bonyolította.
Ukrajna lényegében az amerikai és európai politikától függ, és ebben a helyzetben nem meglepő, hogy vita van a háború folytatásával kapcsolatban – erről beszélt a hvg360-nak adott interjúban Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Közép-Európa Kutatóintézetének tudományos főmunkatársa. Egyik fél sem áll nyerésre, Putyinnak épp elég, hogy ilyen állapotban van Ukrajna. Az interjúban arról is kérdeztük, milyen esélyekkel indul a Tusk-kormány, mit tanulhat a lengyel eredményekből a kormánypárt és az ellenzék, illetve mitől rendeződhet a Tusk-Orbán viszony.
Csak december első 8 napjában már 11 olyan meghibásodás történt orosz repülőgépeknél, amely akadályozta a felszállást. Szakértők szerint a helyzet csak egyre rosszabb lesz.
Az ukrán csapatoknál elsősorban modern tüzérségi lőszerekből van hiány.
A főparancsnok több alárendeltjének irodájából is hasonló készülékek kerültek elő.
Az átalakuló világrendben megjelenő fenyegetések miatt Japán is intenzív haderőfejlesztésbe kezdett, amit behatárol a pacifista alkotmány – mondta Takei Tomohisza tengernagy, a Japán Önvédelmi Erők haditengerészetének volt vezérkari főnöke.